lek. Katarzyna Chłopaś

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aktualnie odbywam szkolenie specjalizacyjne z alergologii w Oddziale Klinicznym Pulmonologii, Alergologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (PTA) oraz Polskiego Towarzystwa Chorób Pluc (PTChP). Współtworzyłam kilkanaście publikacji w czasopismach krajowych oraz międzynarodowych. Z uwagi na szybki postęp medycyny regularnie poszerzam swoją wiedzę oraz umiejętności poprzez udział w konferencjach i szkoleniach.
Zajmuję się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób o podłożu alergicznym m.in. alergiczny nieżyt nosa, astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, alergii pokarmowej.
W ramach świadczonych usług kwalifikuję i interpretuję wyniki badań spirometrycznych, punktowych i płatkowych testów skórnych, badań laboratoryjnych w tym molekularnych (badania wykonywane z krwi). Swoich pacjentów obejmuję również opieką w trakcie immunoterapii (tzw. odczulania) i prowadzę przez cały okres trwania leczenia.
W swojej codziennej praktyce klinicznej kieruję się najnowszymi wytycznymi oraz troską o dobrą relację z Pacjentem.