lek. med. Magdalena Stec

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób skóry, wykonuje badanie trichoskopowe skóry głowy, dermatoskopię znamion barwnikowych oraz zabiegi wspomagające terapię dermatologiczną (kriochirurgię, elektrokoagulację, mezoterapię igłową).
Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół autoimmunologicznych chorób skóry oraz tematyki wypadania włosów i łysienia.
Szkolenie specjalizacyjne odbywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, karierę zawodową kontynuuje w Klinice Dermatologii w Zabrzu, gdzie jest zaangażowana w leczenie pacjentów z ciężkimi chorobami skóry.
Jest asystentem dydaktycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Ma doświadczenie w prowadzeniu badań klinicznych nowych leków, prowadzi programy lekowe leczenia ciężkich postaci łuszczycy i atopowego zapalenia skóry.
Po ukończeniu studiów na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskała nagrodę Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie dla Najlepszego Absolwenta.
Z wyróżnieniem zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z dermatologii i wenerologii.
Autorka artykułów publikowanych w czasopismach naukowych oraz nagradzanych wystąpień na krajowych konferencjach dermatologicznych.
W swojej pracy dąży do postawienia trafnej diagnozy, która jest warunkiem skutecznego leczenia.