Ukończyłam Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2008 roku zdałam z wyróżnieniem egzamin specjalizacyjny z dermatologii i wenerologii.
W latach 2001-2012 pracowałam w Oddziale Dermatologii Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie i przyszpitalnych poradniach dermatologicznych dla dorosłych i dzieci oraz w poradni alergologicznej dorosłych i dzieci. W kolejnych latach poświęciłam się pracy ambulatoryjnej.
Ukończyłam kursy z dermoskopii, kriochirurgii, elektrochirurgii, medycyny estetycznej i na bieżąco uczestniczę w zjazdach i konferencjach naukowych pozwalających poszerzać i aktualizować wiedzę.
Szczególnie interesuję się atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą i rzadkimi chorobami skóry. Leczę wszystkie postacie trądziku u młodzieży i dorosłych.
Lubię zajmować się małymi pacjentami, przyjmuję dzieci od pierwszych dni życia.
Zakres świadczonych przeze mnie usług obejmuje konsultacje lekarskie, badanie dermoskopowe znamion barwnikowych, usuwanie wybranych zmian skórnych metodą elektrochirurgii, łyżeczkowanie brodawek wirusowych, pobieranie wycinków do badania histopatologicznego.
Skóra jest największym organem człowieka, pełni wiele ważnych funkcji dla zdrowia całego organizmu, a jej dobry stan jest wyznacznikiem urody. Dlatego otaczam długoterminową opieką pacjentów z przewlekłymi chorobami skóry, pomagam odzyskać zdrowie w nagłych schorzeniach, prowadzę badania profilaktyczne i staram się poprawić wygląd i kondycję skóry.
Zakres konsultacji:
- Badanie i diagnostyka dorosłych i dzieci od pierwszych dni życia.
- Leczenie schorzeń:
- Atopowe zapalenie skóry i inne wysypki o podłożu alergicznym
- Łuszczyca
- Trądzik zwykły i różowaty
- Brodawki wirusowe
- Grzybice i infekcje bakteryjne
- Choroby włosów i paznokci
- Usuwanie drobnych zmian skórnych metodą elektrochirurgii i wyłyżeczkowania
- Dermatoskopia znamion barwnikowych
- Diagnostyka nowotworów skóry i innych dermatoz – biopsje dermatologiczne
Dermatoskopia
Dermatoskopia jest nieinwazyjnym bezbolesnym badaniem skóry, wykonywanym przy pomocy narzędzia optycznego zwanego dermatoskopem. Pozwala on na precyzyjne oglądanie zmian skórnych w powiększeniu i specjalnym oświetleniu uwidaczniającym głębsze struktury. Dzięki niemu możemy diagnozować nowotwory skóry, oceniać znamiona barwnikowe pod kątem ich łagodnego czy złośliwego charakteru. Regularne badanie dermatoskopowe jest zalecane wszystkim jako profilaktyka czerniaka, a szczególnie osobom, u których nowotwór już wystąpił, mają w rodzinie taki przypadek lub po prostu mają dużo znamion.
Elektrochirurgia (elektrokoagulacja)
Elektrochirurgia to małoinwazyjna metoda usuwania drobnych zmian skórnych za pomocą prądu elektrycznego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Za jego pomogą można usuwać włókniaki miękkie, brodawki wirusowe, brodawki łojotokowe, kłykciny kończyste, drobne naczyniaki.
Wyłyżeczkowanie zmian skórnych
Wyłyżeczkowanie zmian skórnych polega na mechanicznym usunięciu drobnych zmian skórnych przy pomocy jednorazowego narzędzia, zwanego łyżeczką. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, w związku z tym jest bezbolesny. W ten sposób można usuwać brodawki wirusowe (kurzajki), mięczaki zakaźne, brodawki łojotokowe.
Pobieranie wycinków (biopsji) skóry
Biopsja skóry polega na pobraniu w znieczuleniu miejscowym drobnego wycinka ze skóry do badania histopatologicznego pod mikroskopem. Jest jednym z podstawowych badań w dermatologii i pozwala na rozpoznanie nowotworów skóry i wielu innych schorzeń, których nie jesteśmy w stanie rozpoznać precyzyjnie gołym okiem.