Stomatologia – Centrum Medyczne UNO-MED

Stomatologia

w CM UNO-MED

Proponujemy Państwu leczenie stomatologiczne w dwóch poradniach zlokalizowanych w Tarnowie, przy ul. Krasińskiego 29 i ul. Gumniskiej 11, w nowocześnie wyposażonych gabinetach stomatologicznych. Dbamy o to, aby wizyta odbywała się w komfortowych warunkach, zabiegi przeprowadzamy bez bólu i stresu z użyciem najnowszych metod leczenia. Największy nacisk kładziemy na zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta. Cyfrowa technika wykonywania zdjęć, umożliwia nam dokładną diagnostykę przy minimalnej dawce promieniowania. Posiadamy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oferujemy szeroki zakres usług stomatologicznych zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci.

Umów wizytę
Tarnów,ul. Krasińskiego 29
tel.tel. 14 627 59 97
  • lek. dent.A. Strzelec-Grębosz
  • lek. dent.Adrianna Jarowska
  • lek. dent.Dorota Jarmuła
  • lek. dent.Elżbieta Cetnar
  • lek. dent.Zuzanna Wielgus
Tarnów,ul. Gumniska 11
tel.14 692 54 40
  • lek. dent.Aleksandra Ciach
  • lek. dent.Bartłomiej Sabaj
  • lek. dent.Iwona Wiśniewska-Dobosz
  • lek. dent.Magdalena Lach
  • lek. dent.Zuzanna Wielgus
Stomatologia zachowawcza

W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzi: leczenie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia) oraz leczenie endodontyczne (kanałowe). Dzięki zastosowaniu materiałów oraz sprzętu najwyższej jakości wypełnienia wykonane przez naszych lekarzy są praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego zęba. Zwracamy uwagę, aby prace wykonane przez nas przywracały naturalny kształt zęba, były funkcjonalne i estetyczne.

Endodoncja

Przy chorobach miazgi zęba należy przeprowadzić leczenie endodontyczne (leczenie kanałowe), które polega na usunięciu w całości zakażonej przez bakterie miazgi zęba, następnie na oczyszczeniu kanałów korzeniowych i końcowym etapie na szczelnym wypełnieniu opracowanych kanałów specjalnymi materiałami. Bez dobrze przeprowadzonego leczenia kanałowego zęba nie ma możliwości jego dalszej odbudowy za pomocą uzupełnień protetycznych (korony protetyczne, mosty).

Protetyka

Proponujemy Państwu również szeroki zakres usług z zakresu protetyki stomatologicznej. Zapewniamy zarówno rozwiązania klasyczne, jak i korony oraz mosty oparte na stopach metalu a następnie licowane porcelaną oraz rozwiązania wysoce estetyczne, czyli uzupełnienia pełnocreamiczne czy też cyrkonowe. Ponadto nasi lekarze wykonują wszystkie rodzaje protez zębowych – zarówno klasyczne, jak i szkieletowe oraz miękkie: valplast, acetal.

Stomatologia estetyczna

Wybielanie zębów BEYOND to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku. Zabieg BEYOND jest całkowicie bezpieczny. Zęby po wybielaniu nie stają się „bardziej chłonne” dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życiu pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

Implantologia

Leczenie implantologiczne pozwala na stałą odbudowę brakujących zębów bez konieczności naruszania struktury zębów sąsiednich. Leczenie to polega na umieszczeniu tytanowej śruby w kości, które imitują korzeń zęba i na bazie, której wykonywane są uzupełnienia protetyczne odbudowujące ząb.